UUS KOOLITUS! Tendinopaatiate töötuba

January 5, 2017

Meie “Tendinopaatiate töötoa” kohad on hetkel täis. Kes seekord gruppi ei mahtunud siis teadmiseks, et järgmist koolitust plaanime aasta keskel sh valuteaduse töötoaga.

Kõõluste haigusseisundid moodustavad ca kolmandiku pöördumistest arsti või füsioterapeudi poole. Kuna tegemist on peamiselt ülekoormusvigastustega siis pärast uut aastat ja kevade algusega kui inimeste aktiivsustase järsult tõuseb võib näha mõningast haiguste kasvutendentsi. Viimaste aastatega on suurenenud teadustööde hulk tendinopaatiate alal ja avastatud on palju uut ja huvitavat. Muutunud on arusaam kõõluste patoloogia ja valu seostest ning ravimeetodid keskenduvad rohkem aktiivsemale lähenemisele, sest paljud passiivsed protseduurid on tõestatud olevat ebaefektiivsed. Kuna ravi on üldjuhul pikk ja keeruline siis eriti oluliseks on muutunud klientide nõustamisoskus ja kaasahaaratus ravis osalemises. Raviharjutuste valikul tuleb olla aga eriti hoolas, sest teatud tüüpi harjutused, mis kõõlustele lisakompressiooni avaldavad, muudavad olukorra suure tõenäosusega hoopis hullemaks.

Kuidas tendinopaatiat diagnoosida?

Millised on tendinopaatiate valu tekkemehhanismid?

Millised on efektiivsed ravivõimalused?

Kuidas panna kõõlused koormustega kohanema?

Kuidas koostada harjutusprogramm erinevate tendinopaatiate korral?

Milliseid tegevusi ja harjutusi ägedal perioodil vältida?

Milline on toitumise ja psühho-sotsiaalsete tegurite osa tendinopaatiate tekkel ja paranemisel?

Kuidas inimest nõustada, et sporti taas valuvabalt naasta?

Nendele ja paljudele teistele küsimustele saad vastuse meie uuel koolitusel “Tendinopaatiate töötuba”, kus kombineerime kaasaegsed teoreetilised teadmised praktikaga. Läbi proovime erinevad harjutused koos progressoonidega, et toetada kõõluste kohanemisvõimet kuni täieliku paranemiseni. Sihtrühmaks on treenerid, terapeudid ja teised meedikut.

Koolitus leiab aset 25. veebruaril (laupäev), 2017. Asukoht Tallinnas, Pirita Perearstikeskuses aadressil Kloostrimetsa tee 29. Täpsemad juhised saate vajadusel registreerimisel e-maili teel

Koolituse hind oleneb registreerumise kuupäevast ja kuuluvusest:

Registreerimine enne 1. veebruari (k.a) või kuuluvus Eesti Füsioteraapia üliõpilaste Seltsi või Eesti Füsioterapeutide liitu95 EUR

Registreerimine pärast 1. veebruari (kohtade olemasolul) – 105 EUR

Koolituse hind sisaldab kõiki vajalikke õppematerjale ja snäkke. Lõunapausiks on ette nähtud eraldi aeg.

Koolituse esialgne kestvus on kella 10:00-st kuni 17:00ni.

Kuidas osaleda?

Koolitusel osalemiseks kirjuta meile aadressil fysioviis@gmail.com märksõnaga “Tendinopaatiate töötuba” jättes meile oma täisnime. Kohtade arv on piiratud! Osalustasu saab pärast kinnitust maksta ülekandega arveldusarvele EE332200221056656478 (Swedpank), saaja Fysioviis OÜ, märksõnaga Tendinopaatiate töötuba – osaleja nimi. Kui soovid arvet firmale, kirjuta firma rekvisiidid juba kirjaga kaasa. Registeerimine on ametlik pärast tasu laekumist. Koolitusel mitteosalemisest palume teatada vähemalt 10 päeva enne koolituse toimumiskuupäeva, vastasel juhul ei saa me lubada koolitustasu täiemahulist tagastust.

Rohkem infot saab küsida e-maili teel (fysioviis@gmail.com) või helistades numbril 5534040 (Taavi)

Kohtumiseni koolitusel!

füsioterapeudid Taavi ja Hannela